ある愛の詩/ アンディウィリアムズ/ 訳詩付英語版 と日本語版

愛とは決して後悔しないこと・・・
映画『ある愛の詩』のキャッチフレーズとなった
有名なこのセリフだが
物語の中に登場するこの字幕を読んだとき
全くの誤訳だと言わざるを得ないと
多くの観客は感じたはずだ。

「ごめん」と彼が言った時
彼女は言う
「愛してるなら“ごめんなさい”は言わないで」
このセリフが
「愛とは決して後悔しないことよ」
と訳されて字幕に出るんです!


1970年アメリカ映画テーマ曲、アカデミー音楽賞、フランシス レイ作曲

この曲は、日本語版歌詞の方が好きです!

Love Story -- krótka powieść Ericha Segala. Po raz pierwszy wydana w dniu świętego Walentego, 14 lutego 1970 roku, stała się bestsellerem i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Segal ujął tę samą historię w formę scenariusza; film pod tym samym tytułem został zrealizowany przez Paramount Pictures i wszedł na ekrany 16 grudnia 1970 roku.
Oliver Barrett IV poznaje Jennifer Cavilleri w uniwersyteckiej bibliotece. Wydaje się, że wszystko ich dzieli: on jest studentem Uniwersytetu Harvarda, ona koledżu Radcliffe; on jest bogaty, ona pochodzi z ubogiej rodziny; on jest WASP-em, ona katoliczką włoskiego pochodzenia; on interesuje się sportem, ona muzyką klasyczną. Mimo to zakochują się. Niezadowolony ze stosunku swoich rodziców do Jenny, Oliver zrywa stosunki z nimi i nie zaprasza ich na ślub. Po ukończeniu studiów Jenny podejmuje pracę w szkole i utrzymuje Olivera, aby ten mógł kontynuować naukę na Harvardzie. Kiedy jako absolwent prawa Oliver dostaje intratną posadę w kancelarii prawniczej, decydują się na dziecko, jednak pomimo wielomiesięcznych starań Jenny nie zachodzi w ciążę. Podczas badań płodności okazuje się, że jest ciężko chora na białaczkę. Po trzech latach milczenia Oliver udaje się do ojca z prośbą o pieniądze, nie wyznając jednak, że potrzebne mu są na leczenie żony. Ojciec udziela mu pomocy, jednak mimo to Jenny wkrótce umiera w szpitalu. Wychodząc ze szpitala Oliver spotyka ojca, który dopiero teraz dowiedział się o chorobie synowej. W ostatniej scenie książki następuje pojednanie pomiędzy nimi.
Ta poruszająca serca milionów widzów opowieść o miłości silniejszej od śmierci - największy kasowy sukces wytwórni Paramount - otrzymała siedem nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (między innymi za najlepszy film) i zdobyła jedną z nich za wspaniałą muzykę Francisa Lai.

Już w trakcie realizacji "Love Story" jej twórcy wiedzieli, że mają do czynienia z czymś wyjątkowym. I to na tyle wyjątkowym, że Erich Segal, pisząc scenariusz, jednocześnie przekształcał go w powieściowy bestseller. Wyróżnieni nominacjami do Oscara Ryan O'Neal i Ali MacGraw niemal z dnia na dzień stali się aktorską sensacją dzięki swym niezapomnianym kreacjom młodych kochanków, którzy w imię miłości pokonują bariery społeczne, pobierają się, by ostatecznie zmierzyć się z kryzysem największym z możliwych.

ある愛の詩 [Blu-ray]
パラマウント ホーム エンタテインメント ジャパン
2013-04-26

amazon.co.jpで買う
Amazonアソシエイト by ある愛の詩 [Blu-ray] の詳しい情報を見る / ウェブリブログ商品ポータル


ブログ気持玉

クリックして気持ちを伝えよう!

ログインしてクリックすれば、自分のブログへのリンクが付きます。

→ログインへ

なるほど(納得、参考になった、ヘー)
驚いた
面白い
ナイス
ガッツ(がんばれ!)
かわいい

気持玉数 : 0

この記事へのコメント

この記事へのトラックバック